הוראות השימוש באתר למתאמן

מהו האתר?

"HEARO" הוא אתר ראשון מסוגו בישראל, המכיל מאגר תרגילים רחב לאימון השמיעה. מטרת האתר היא לשפר את יכולת התפיסה השמיעתית והבנת הדיבור של אנשים עם ירידה בשמיעה הן בתנאי שקט והן בתנאים מאתגרים שמיעתית.

ממחקרים עולה, שתרגול שמיעתי עשוי לשפר את מיומנויות תפיסת הדיבור של המתרגל.

קהל היעד העיקרי של אתר HEARO הוא אנשים עם ירידה בשמיעה המשתמשים בעזר שמיעתי: מכשיר שמיעה או שתל שבלול.

אתר זה יכול לשמש את קלינאי התקשורת העוסקים בתחום שיקום השמיעה במסגרת הטיפול בקליניקה, ובנוסף, לשמש את המטופלים כאמצעי לתרגול מותאם אישית בביתם, תוך ליוויי והדרכה של קלינאי התקשורת.

כיצד משתמשים באתר?

על מנת להתחיל לתרגל ולהנות ממאגר המשימות הרחב באתר, יש לרכוש תחילה את המנוי המתאים לכם בלשונית "רכישת מנוי". בתהליך ההרשמה תתבקשו למלא שאלון פרטים אישיים קצר וכן לאשר כי קראתם והסכמתם לתנאי השימוש באתר. בסוף התהליך תישלח אליכם קבלה אל תיבת הדואר האלקטרוני דרכה נרשמתם.

יוצרי האתר מדגישים כי על המתאמן לקבל יעוץ והדרכה מקלינאי תקשורת העוסק בתחום שיקום ואימון שמיעתי על מנת להפיק את המרב מהתרגול באתר.

לאחר תהליך הרישום, תוכלו לבחור משימה המתאימה לכם מתוך מאגר רחב בלשונית "מאגר המשימות". עם כל כניסה למאגר המשימות יופיע "מבדק שמע". יש לבצעו על מנת לוודא כי הנכם מסוגלים לשמוע את כל קבצי הקול שיושמעו לכם באתר.

בכל משימה, תוכלו לצפות במטרת המשימה, כלומר הסיבה שאנו מתרגלים משימה זו והמיומנות אותה ברצוננו לשפר.

על כל שאלה עליה תענו נכונה, תזכו בנקודה אחת. במקרה ועניתם תשובה שאינה נכונה, לא תזכו בנקודה. במשימות אחדות תדרשו לצפות בסרטון בלבד, ועל כך תזכו בעשר נקודות. מתאמנים שיתרגלו משימות רבות באתר ויזכו בנקודות, יזכו ב"כוכבים" בהתאם למספר הנקודות שצברו, ואלו יופיעו בפרופיל האישי שלהם.

בלשונית "הפרופיל שלי" תוכלו לצפות בהישגיכם במשימות השונות וכן לעקוב אחר התקדמותכם לאורך זמן. בין היתר, תוכלו לצפות במספר המשימות אשר ביצעתם במלואן מתוך סך כל המשימות באתר, מספר הנקודות והכוכבים בהם זכיתם, וגרפי התקדמות לכל משימה בנפרד.

בכל משימה, מופיע "סרגל רעש", באמצעותו ניתן להוסיף לתרגול רעשי רקע שונים בעוצמות שונות ובכך לאמן את מיומנויות ההאזנה על רקע רעש. על מנת להוסיף רעש, יש לגרור את סרגל הרעש הנבחר ולהגביר את עצמתו. יש לציין כי במידה ונבחרים מאפייני רעש מסוימים, יופיע גרף חדש לאותה משימה ויצוינו בו האפיונים שנבחרו, שכן ביצוע המשימה בתנאי שקט שונה בתכלית מביצועה על רקע רעש. סוגי הרעש הזמינים באתר הם רעש לבן, רעש רחוב סואן, רעש דיבור של שני דוברים ורעש דיבור של שישה דוברים.

לנוחיותכם, ניתן לצפות בסרטון שהכנו עבורכם ומפרט את אופן השימוש באתר אימוני השמיעה: https://youtu.be/AF5x6HBdFac

בנוסף, תוכלו להנות מבלוג המתעדכן מעת לעת בנושאים מרתקים הקשורים לשמיעה ואימוני שמיעה.

יצירת קשר בין מתאמן למדריך באתר

על מנת לקבל תמונת מצב המייצגת את הישגי המתאמן יש להיכנס ללשונית "הפרופיל שלי" באתר ולבחור ב"דו"ח הסטוריה". עם הבחירה יתקבל פלט המפרט את התרגולים שנעשו באתר, אחוזי ההצלחה וכן אפיוני הרעש שנבחרו. כך יוכל המתאמן לעקוב אחר התקדמותו וכן יוכל המדריך לזהות נקודות חוזק וחולשה לצרכיים טיפוליים. אנו ממליצים להימנע ממצב בו שני מטופלים או יותר, מתרגלים על אותו חשבון משתמש באתר, שכן כך לא תתקבל תמונה מהימנה של הישגי הפרט והתקדמותו לאורך תקופה. לכן – על כל אדם להירשם לאתר בנפרד ולתרגל דרך חשבונו בלבד.

מבט אל העתיד

ברצוננו להדגיש כי אתר HEARO מוגש לידיכם לאחר עבודה טכנולוגית ומקצועית רבה ומאומצת. עם זאת, יתכן ונפלו טעויות בחלקים שונים של האתר. נודה לכם אם תיידעו אותנו בכך דרך לשונית "צור קשר" ואנו נדאג לתקן ולעדכן. כמו כן, נשמח לקבל באותה הדרך הצעות לייעול ולשיפור וכן לשמוע מה דעתכם על האתר.

בברכת אימון פורה ומוצלח,
צוות אתר HEARO