אודות

"HEARO" הוא אתר ראשון מסוגו בישראל, המכיל מאגר תרגילים רחב לאימון השמיעה. מטרת האתר היא לשפר את יכולת התפיסה השמיעתית והבנת הדיבור של אנשים עם ירידה בשמיעה הן בתנאי שקט והן בתנאים מאתגרים שמיעתית.

קהל היעד העיקרי של אתר HEARO הוא אנשים עם ירידה בשמיעה המשתמשים בעזר שמיעתי: מכשיר שמיעה או שתל שבלול.

אתר זה יכול לשמש את קלינאי התקשורת העוסקים בתחום שיקום השמיעה במסגרת הטיפול בקליניקה, ובנוסף, לשמש את המטופלים כאמצעי לתרגול מותאם אישית בביתם, תוך ליוויי והדרכה של קלינאי התקשורת.

צחי טובול תמונה

צחי טובול - מייסד ומנהל האתר

בן 30, מתגורר ברחובות. קלינאי תקשורת, עובד במכון השמיעה ובתכנית שתל השבלול במרכז הרפואי קפלן ובמכון השמיעה במרכז מקצועי "פינסקר" של הכללית. בעל תואר ראשון בהפרעות בתקשורת מהקריה האקדמית אונו ותואר שני בהפרעות בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב.

בעל עניין רב בתחום אימוני השמיעה לאוכלוסיות השונות. בתחילת שנת 2017, הקים את מיזם HEARO, אתר אימוני השמיעה הראשון בישראל ומאז משמש כמנהל האתר.

הרעיון להקמת האתר התעורר בי בעת שערכתי התנסות מעשית בתחום אימוני השמיעה. במהלך תקופה זו, בלט החוסר באמצעי שישמש את המתאמנים לתרגול מותאם אישית בביתם. תהליך יצירת האתר ארך שנה תמימה של עבודה מאומצת. כולי תקווה שהאתר יהיה לעזר לכל משתמשיו. אאחל לכולם גלישה נעימה ואימון מוצלח!

ד"ר לימור עדי בן-סעיד

יועצת אקדמית

מרצה בכירה בחוג להפרעות בתקשורת בקריה האקדמית אונו. קלינאית תקשורת. עובדת במכון שמיעה, שפה ודיבור, במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר. עוסקת בשיקום שמיעה לאחר ניתוח שתל השבלול בפעוטות ומבוגרים.

בנוסף, עוסקת בהתפתחות שפה מוקדמת של פעוטות ובהפקת דיבור של אוכלוסיה עם לקות בשמיעה. סיימה את לימודי התואר השני באוניברסיטת תל-אביב. עבודת המאסטר (M.A) שלה התמקדה בנושא "השפעת ההקשר הלשוני על תפיסת דיבור של מבוגרים משתמשי שתל השבלול". סיימה את לימודי התואר השלישי באוניברסיטת תל-אביב.

עבודת הדוקטורט (Ph.D.) שלה התמקדה ב"התפתחות המילה הפרוזודית של ילדים דוברי עברית עם לקות בשמיעה, משתמשי שתל השבלול ומרכיבי מכשירי שמיעה". בין היתר חוקרת את מאפייני הדיבור ההורי המופנה לילדים בעלי התפתחות טיפוסית ולילדים עם לקות בשמיעה.

עדי טויק-קליין

יועצת מקצועית

קלינאית תקשורת (M.A) ומרצה בחוג להפרעות בתקשורת בקריה האקדמית אונו. עובדת בשיקום שמיעה, תקשורת, שפה ודיבור של ילדים עם לקות בשמיעה במשרד החינוך.

בעבר עבדה בשיקום שמיעה של ילדים ומבוגרים לאחר שתל שבלול במכון שמיעה, שפה ודיבור בבית חולים תל-השומר ע"ש שיבא. סיימה תואר שני באוניברסיטת תל אביב.

עבודת המאסטר שלה התמקדה בהיבטים ברכישה המוקדמת של היסודות המורפו-תחביריים והמילוניים הבסיסיים בקרב ילדים דוברי עברית המשוקמים באמצעות שתל השבלול.

תודתנו נתונה גם ליוני לביא, מור זינגר-טובול, ד"ר גילה טובול-לביא, לימור הקר ולצבי טובול-לביא על עזרתם בהקמת האתר